Taylor Swift’in koruması İsrail ordusuna katıldı

Taylor Swift'in turnesindeki görüntüleriyle internette viral olan İsrailli koruma görevlisi, Filistin'e karşı savaşmak için İsrail'e döndü. Amerikalı şarkıcı Taylor Swift'in koruması, İsrail'e dönerek, Filistin'e karşı İsrail Savunma Gücü'ne katıldı. Eras Tour isimli turnesi esnasında yaz dönemi boyunca Swift'in güvenliğini sağlayan korumanın, ABD’ye gitmeden önce İsrail Savunma Kuvvetleri’nin (IDF) bir üyesi olduğu öğrenildi. Koruma, sosyal medyaya askeri üniforma ile fotoğrafını koyarak, "İsrail'in yanındayım. Olması gereken sadece tek Yahudi devletinin yanında durmak olmamalı, insanlığın yanında olunmalı" mesajını yazdı. 
Koruma görevlisi İsrail'e giderken, “İnsanları tarihin yanlış tarafında olmamaya” çağırdı. Koruma, bir konserinden sonra Swift’i sahneden uzaklaştırırken, kalabalığı dikkatle ve hızlı bir şekilde herhangi bir tehlikeye karşı taradığını gösteren bir TikTok videosuyla ünlü olmuştu.
Videoyu izleyen bir Swift hayranı, “Kalabalıktaki bin kişiyi altı saniyede, tam altı saniyede taradı. Taylor Swift’in ona ödediği para yeterli değil" yorumunu yaparak korumaya övgü yağdırmıştı. Koruma, İsrail'e gittikten sonra yaptığı sosyal medya paylaşımında, "ABD'de çok güzel bir hayatı geride bıraktım. Rüya gibi bir işim, ailem dediğim harika arkadaşlarım ve çok rahat bir evim vardı" notunu yazdı. 
Koruma ayrıca, "Buraya gelmek zorunda değildim. Ama aileler katledilirken ve canlı canlı yakılırken sessizliğin tarafında olamazdım" mesajını paylaştı. Öte yandan pek çok ünlü isim İsrail ve Filistin krizine dair tarafını belli eden açıklamalar yaparken, Swift'ten bugüne dek kamuoyuna bir açıklama gelmedi.
Haber Kaynağı : NTV Dünya Haberleri Özetleri ve Haberin Tümünü Okumak İçin Tıklayınız
Seçim Sonuçları YSK Haberleri AKP Haberleri MHP Haberleri CHP Haberleri İyi Parti Haberleri

HDP Haberleri Saadet Partisi Haberleri Deva Partisi Haberleri Gelecek Partisi Haberleri Demokrat Parti Haberleri