24 Haziran 2018 Seçimi Cumhurbaşkanı Adayları Kimlerdir
Türkiye Seçimleri, Seçim Anketleri, Genel seçim hakkında siyaset anketleri, anket sonuçları, yorumlar, tartışmalar, Cumhurbaşkanlığı Anketi, genel seçim anketi, başbakanlık anketi, Seçmen Sorgulama, Siyasi Partiler, Siyaset Haberleri, Politika Haberleri, En Son Politika Gelişmeleri, Referandum Anketi
Ana Sayfa Haberler Siyasi Anketler Cumhurbaşkanlığı Seçimi 24 Haziran 2018
27. Dönem Milletvekili Seçilen İsimler, Seçilen 600 Yeni Milletvekili Kimlerdir
24 Haziran 2018 Canlı Seçim Sonuçları
24 Haziran 2018 Oy Kullanma Rehberi, Nasıl Oy Kullanılacak
Geçerli ve Geçersiz Oy Pusulaları Nasıl Olacak? Oylar Kime ve Nasıl Sayılacak?
Oy Pusulasında Cumhurbaşkanı Adayları Sırası Nasıldır
Cumhurbaşkanı Adaylarının Seçim Manifestoları, Seçim Bildirgeleri Nelerdir
AKP Adayları | BBP Adayları | MHP Adayları | CHP Adayları | İyi Parti Adayları | Saadet Adayları | HDP Adayları |
Custom Search

İçerik
Paylaş
Bookmark and Share
Gerekli Linkler
Site İstatistikleri

Yandex.Metrica
Link
Sitemize link vermek için üsteki html kodunu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz.

spacer
Saadet Partisi (SP) Milletvekili Adayları Listesi

Saadet Parti’nin 24 Haziran’da yapılacak seçim için milletvekili aday listesi belli oldu. Saadet Partisi’nin listesi Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez tarafından YSK’ya teslim edildi.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) teslim etti. HDP millletvekili Altan Tan'ın İstanbul 3. bölge birinci sıradan aday gösterildiği gözlendi. FETÖ'nün 'Mor Beyin' tuzağını ortaya çıkarıp binlerce insanın tahliye edilmesini sağlayan avukat Ali Aktaş'ın da Ankara ikinci bölge ikinci sıradan aday olarak gösterilmesi dikkat çekti. Konya Büyükşehir Belediyesi'nin eski başkanlarından Mustafa Özkafa da Konya'da birinci sıradan yer buldu. İşte Saadet Partisi milletvekili aday listesi

Saadet partisi'nin listesinde en çok dikkat isimlerden biri, Ergenekon davasında yargılananlardan emekli Hakim Albay Tanju Güvendiren oldu. SP'nin İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, 1. Bölgeden aday oldu.
SP listesinde göze çarpan isimlerden biri de Cizre'nin eski belediye başkanı Haşim Haşimi. Haşimi, SP'nin Diyarbakır 1.sıra adayı.

FETÖ'nün değişik uygulamalarla kişilerin telefonlarına bilmeden Bylock yüklediğini ortaya çıkaran Avukat Ali Aktaş da Ankara 2. Bölgeden milletvekili adayı oldu.
Genel Başkan Temel Karamollaoğlu'na en yakın isimlerden gazeteci Mustafa Yılmaz ise Balıkesir 1. Sıra adayı olarak listede yerini aldı.

OĞUZHAN ASİLTÜRK'ÜN GELİNİ DE ADAY

Necmettin Erbakan'ın yol arkadaşlarından Oğuzhan Asiltürk'ün gelini Nagehan Gül Asiltürk de, SP listesinde İstanbul adayı oldu. Ardahan 1. sıraya da CHP’li Gürbüz Çapan’ın akrabası Hakan Çapan geldi.

İşte YSK’ya teslim edilen o liste…

No SEÇİM ÇEVRESİ ADAY SIRA NO ADI SOYADI MESLEĞİ
1 ADANA 1 MUHAMMET ÇELEBİ KEYHIDIR SERBEST
2 ADANA 2 AHMET BEYAZ YÖNETİCİ
3 ADANA 3 AYŞE TOPAL EĞİTİMCİ
4 ADANA 4 SÜLEYMAN ŞENOĞUL SERBEST
5 ADANA 5 İBRAHİM ŞAHİN EMEKLİ
6 ADANA 6 MUSTAFA ÇEKİLARIZ İNŞAATÇI
7 ADANA 7 CUMA ŞAHİN YÖNETİCİ
8 ADANA 8 YASEMİN KAPUKAYA YAYINCI
9 ADANA 9 SELİM BİLGEN İŞ ADAMI
10 ADANA 10 ABDULLAH KAYA MÜTEAHHİT
11 ADANA 11 İBRAHİM KARA SERBEST
12 ADANA 12 CENGİZ KAYADAN EMLAKÇI
13 ADANA 13 OĞUZ GÜÇÜK TURİZİMCİ
14 ADANA 14 ABDULLAH ÜMMETOĞLU ESNAF
15 ADANA 15 UĞUR MURAT BUĞDAY SERBEST
16 ADIYAMAN 1 HAŞİM ASNUK YÖNETİCİ
17 ADIYAMAN 2 ABDULKADİR GÖZLEYİCİ SERBEST
18 ADIYAMAN 3 CEMAL KILAVUZ EĞİTİMCİ
19 ADIYAMAN 4 ABUZER TURHAN EĞİTİMCİ
20 ADIYAMAN 5 FEHİM AYDIN ÖĞRENCİ
21 AFYONKARAHİSAR 1 SEFA ŞENEL İŞ ADAMI
22 AFYONKARAHİSAR 2 MUSTAFA TAŞKAPI İŞLETMECİ
23 AFYONKARAHİSAR 3 HASAN BASRİ KANTAR  
24 AFYONKARAHİSAR 4 HASAN HÜSEYİN UĞURLU MALİ MÜŞAVİR
25 AFYONKARAHİSAR 5 HALİT KUŞ İŞ ADAMI
26 AFYONKARAHİSAR 6 YAŞAR KARAKAYA TÜCCAR
27 AKSARAY 1 LEVENT SERDAR ŞAHİN MAKİNE MÜHENDİSİ
28 AKSARAY 2 AHMET BÜLBÜL İNŞAAT TEKNİKERİ
29 AKSARAY 3 YUSUF KENAN DURMUŞ İNŞAAT MÜHENDİSİ
30 AKSARAY 4 MUSTAFA AYHAN ESNAF
31 AMASYA 1 MAHMUT ÇAKAR AVUKAT
32 AMASYA 2 LEVENT ŞENOL EMEKLİ SUBAY
33 AMASYA 3 NOĞMAN YÜKSEL TEKNİKER
34 ANKARA-1 1 TANJU GÜVENDİREN EMEKLİ HAKİM
35 ANKARA-1 2 FATİH BEYAZIT AVUKAT
36 ANKARA-1 3 AHMET ÖZKÖK SERBEST
37 ANKARA-1 4 HALİL ADIGÜZEL SERBEST
38 ANKARA-1 5 İBRAHİM SAYIN ESNAF
39 ANKARA-1 6 FARUK BELCİ SERBEST
40 ANKARA-1 7 HATİCE NİHAL KORKUTAN AVUKAT
41 ANKARA-1 8 HALİS BAL ESNAF
42 ANKARA-1 9 MEHMET İNCİ İNŞAAT TEKNİKERİ
43 ANKARA-1 10 EMRE AYGÜNOĞLU ESNAF
44 ANKARA-1 11 AZİZE SAĞLAMYAŞAR  
45 ANKARA-1 12 MUSTAFA TOSUNER AVUKAT
46 ANKARA-1 13 DİLARA ERANIL SERBEST
47 ANKARA-2 1 İLYAS TONGÜÇ EĞİTİMCİ
48 ANKARA-2 2 ALİ AKTAŞ AVUKAT
49 ANKARA-2 3 ERSAN BİLGİN SERBEST
50 ANKARA-2 4 MEHMET BALOĞLU TÜCCAR
51 ANKARA-2 5 MUHAMMET FURKAN KAMALAK AVUKAT
52 ANKARA-2 6 MERVE AYDINKÜÇÜK EV HANIMI
53 ANKARA-2 7 BURHAN KIRMAN TÜCCAR
54 ANKARA-2 8 BURHAN GÜMRÜKÇÜ SERBEST
55 ANKARA-2 9 OSMAN OKTAY ZİRAAT MÜHENDİSİ
56 ANKARA-2 10 TUGAY KARABULUT YÖNETİCİ
57 ANKARA-2 11 İLYAS ŞEKER ÖĞRENCİ
58 ANKARA-3 1 FATİH AYDIN EĞİTİMCİ
59 ANKARA-3 2 PINAR GÖKMEN MÜHENDİS
60 ANKARA-3 3 MEHMET FETHİ ÖZTÜRK İNŞAAT MÜHENDİSİ
61 ANKARA-3 4 MUSTAFA AYDIN EĞİTİMCİ
62 ANKARA-3 5      
63 ANKARA-3 6 MUAMMER GÜLAP EMEKLİ
64 ANKARA-3 7 ÖMER GÜNAYDIN EĞİTİMCİ
65 ANKARA-3 8 MÜZEYYEN SİMİT EV HANIMI
66 ANKARA-3 9 YUSUF SUNAR YÖNETİCİ
67 ANKARA-3 10 AHMET AVCI AVUKAT
68 ANKARA-3 11 İSLAM MERTOĞLU YÖNETİCİ
69 ANKARA-3 12 MEHMET ENES ŞAHİN SERBEST
70 ANTALYA 1 HASAN BURGAN AVUKAT
71 ANTALYA 2 ADEM SARICALAR AVUKAT
72 ANTALYA 3 MEHMET FATİH TEKİN İŞ ADAMI
73 ANTALYA 4 MEHMET EMİN GÖZÜKARA EĞİTİMCİ
74 ANTALYA 5 ZÜBEYDE GÜLER EV HANIMI
75 ANTALYA 6 RUKİYE GÜLŞEN EV HANIMI
76 ANTALYA 7 DÖNAY UYAR PEDEGOJİ
77 ANTALYA 8 SEYYİT HALİL TUNÇ ESNAF
78 ANTALYA 9 RUMEYSA NUR ÇETECİ MİMAR
79 ANTALYA 10 SERVET YILMAZ EV HANIMI
80 ANTALYA 11 HAMZA KARAAĞAÇ EMEKLİ
81 ANTALYA 12 MUSTAFA SİR YÖNETİCİ
82 ANTALYA 13 ERGÜN EREN İŞLETMECİ
83 ANTALYA 14 SÜLEYMAN AKINCI EMEKLİ
84 ANTALYA 15 SEMİH SERDAR DEMİR ZİRAAT MÜHENDİSİ
85 ANTALYA 16 SÜMEYYE GÜLDAL MİMAR
86 ARDAHAN 1 HAKAN ÇAPAN EĞİTİMCİ
87 ARDAHAN 2 MEHMET ŞİMŞEK SERBEST
88 ARTVİN 1 SALİH BERBER AVUKAT
89 ARTVİN 2 GÜLTEKİN SOYDAN MAKİNE TEKNİKERİ
90 AYDIN 1 MEHMET İHSAN AYAYDIN İŞ ADAMI
91 AYDIN 2 ALİ SÖĞÜT MÜHENDİS
92 AYDIN 3 MUSA MUÇA SERBEST
93 AYDIN 4 ÖZLEM ÖZTÜRK HEMŞİRE
94 AYDIN 5 MEHMET YÖRÜK İŞLETMECİ
95 AYDIN 6 SÜLEYMAN ATEŞ OPERATÖR
96 AYDIN 7 FATİH KARAHAN İŞ ADAMI
97 AYDIN 8 GÜLTEN HANÇER EV HANIMI
98 AĞRI 1 MEHMET ZİYATTİN TOKAR MÜHENDİS
99 AĞRI 2      
100 AĞRI 3      
101 AĞRI 4      
102 BALIKESİR 1 MUSTAFA YILMAZ GAZETECİ
103 BALIKESİR 2 EYÜP SABRİ SOLMAZ EĞİTİMCİ
104 BALIKESİR 3 SEYFETTİN ÇÖZEL EMEKLİ ÖĞRETMEN
105 BALIKESİR 4 RAMAZAN YILDIRIM AVUKAT
106 BALIKESİR 5 ÖMER TAŞKIN EMEKLİ ÖĞRETMEN
107 BALIKESİR 6 İBRAHİM HIDIR BESİCİ
108 BALIKESİR 7 AHMET PINAR EMEKLİ
109 BALIKESİR 8 SİNAN BAŞARAN TÜCCAR
110 BALIKESİR 9 SALİH ORAL ÖVÜÇ YÖNETİCİ
111 BARTIN 1 ÜNAL YURTBAY ESNAF
112 BARTIN 2 MÜCAHİT ABDULLAH MEKEÇ SERBEST
113 BATMAN 1 FARİS ÖZDEMİR EMEKLİ VEKİL
114 BATMAN 2 MUSTAFA YILDIZ SERBEST
115 BATMAN 3 MEHMET FIRAT EMEKLİ
116 BATMAN 4      
117 BATMAN 5      
118 BAYBURT 1 MURAT GÜRBÜZ YÖNETİCİ
119 BİLECİK 1 SEYFETTİN TIKIZ YÖNETİCİ
120 BİLECİK 2 ETHEM ERSÖZ MÜHENDİS
121 BİNGÖL 1 SUAT İŞCEN ELEKTRİKÇİ
122 BİNGÖL 2 MUHAMMED FATİH TİRYAKİ VETERİNER
123 BİNGÖL 3 VURAL KOŞUNKARTAY ÖĞRENCİ
124 BİTLİS 1 ZİYA KALMACİ EMEKLİ
125 BİTLİS 2      
126 BİTLİS 3 MUHAMMED MEHDİ PERTEKLİ SERBEST
127 BOLU 1 İSA SAYIN İNŞAAT MÜHENDİSİ
128 BOLU 2 VEYSEL AYEROĞLU ESNAF
129 BOLU 3 DAVUT KARAHAYDAR SERBEST
130 BURDUR 1 FATİH TUNÇ ESNAF
131 BURDUR 2 RAMAZAN KAYABAŞ DİN GÖREVLİSİ
132 BURDUR 3 FETHİ SEMİZ İKTİSATÇI
133 BURSA-1 1 GÖKHAN GERÇEK MÜHENDİS
134 BURSA-1 2 BURAK ÇELİK VETERİNER
135 BURSA-1 3 ELİF SULTAN ŞENDÖL ÖĞRENCİ
136 BURSA-1 4 ALİ ÖNCEL ESNAF
137 BURSA-1 5 HAMZA GÜRSEL ÖĞRETMEN
138 BURSA-1 6 CENGİZ ARSLAN TİCARET
139 BURSA-1 7 DOĞAN ÖZBÜYÜK İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI
140 BURSA-1 8 GÖKSEL RÜSTEM KARAKUZU SERBEST
141 BURSA-1 9 RABİA IMAMAJ ÖĞRENCİ
142 BURSA-1 10 YUNUS EMRE ÖZBİLEN ÖĞRENCİ
143 BURSA-2 1 MEHMET ATMACA İNŞAAT MÜHENDİSİ
144 BURSA-2 2 FİKRET BAYRAM GAZETECİ
145 BURSA-2 3 EBRAR GÜLSÜM AYGÜN EĞİTİMCİ
146 BURSA-2 4 HAMZA AYGÜN TÜCCAR
147 BURSA-2 5 SALİH KOCATEPE YÖNETİCİ
148 BURSA-2 6 KARYAĞDI BERKELİ VETERİNER
149 BURSA-2 7 SELAHATTİN AFŞAR SERBEST
150 BURSA-2 8 RABİA ÖRNEK HALKLA İLİŞKİLER
151 BURSA-2 9 CUMA YILDIRAK  
152 BURSA-2 10 CAN TATAR SERBEST
153 DENİZLİ 1 AHMET ERYILMAZ İŞ ADAMI
154 DENİZLİ 2 TANER İZGİ MİMAR
155 DENİZLİ 3 SEVİL AKTAŞ YÖNETİCİ
156 DENİZLİ 4 ABDULLAH ÖZEREN AVUKAT
157 DENİZLİ 5 HALİL İBRAHİM VAROL AVUKAT
158 DENİZLİ 6 MEHMET ALİ SEZER AVUKAT
159 DENİZLİ 7 MEHMED SAİD TOPUZ ÖĞRENCİ
160 DENİZLİ 8 KUDRET İLHAN TİCARET
161 DİYARBAKIR 1 SEYYİT HAŞIM HAŞİMİ İŞ ADAMI
162 DİYARBAKIR 2 BÜLENT KAYA AVUKAT
163 DİYARBAKIR 3 FESİH BOZAN YÖNETİCİ
164 DİYARBAKIR 4 ALAADDİN TAN İŞ ADAMI
165 DİYARBAKIR 5 HÜSEYİN İHSAN YENİCE AVUKAT
166 DİYARBAKIR 6 MEHMET ÖCAL SERBEST
167 DİYARBAKIR 7 ABDURRAHMAN ERGİN YÖNETİCİ
168 DİYARBAKIR 8 MUHAMMET MUHYETTİN KAYAN İNŞAAT MÜHENDİSİ
169 DİYARBAKIR 9      
170 DİYARBAKIR 10      
171 DİYARBAKIR 11      
172 DİYARBAKIR 12      
173 DÜZCE 1 MUSTAFA ZORLU İKTİSATÇI
174 DÜZCE 2 AHMET SERDAR ERDEM ELEKTRONİK MÜHENDİSİ
175 DÜZCE 3 FATİH MEHMET GÜNER ESNAF
176 EDİRNE 1 ALİ ERHAN DEMİRKIRAN EMEKLİ
177 EDİRNE 2 AYHAN ÖZKAN SERBEST
178 EDİRNE 3 MANSUR İRİŞ SERBEST
179 EDİRNE 4 RECAİ TAŞKIN EMEKLİ
180 ELAZIĞ 1 İBRAHİM HACIBEKİROĞLU TÜCCAR
181 ELAZIĞ 2 MUHAMMED NEDİM SADAK SERBEST
182 ELAZIĞ 3 MUSTAFA EMRE İŞÇİ
183 ELAZIĞ 4 ÖZKAN ERGEN İMAM HATİP
184 ELAZIĞ 5 ABOBEKİR TANYILDIZI EMEKLİ
185 ERZİNCAN 1 ALİ CEBECİ İŞ ADAMI
186 ERZİNCAN 2 HALİL İBRAHİM KUTLU MAKİNE MÜHENDİSİ
187 ERZURUM 1 FAİK ÇALIK ESNAF
188 ERZURUM 2 ABDULLAH POLAT SERBEST
189 ERZURUM 3 MURAT OZAN ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ
190 ERZURUM 4 NİZAMETTİN AKÇIL SERBEST
191 ERZURUM 5 AYHAN ERKEM ESNAF
192 ERZURUM 6 YUSUF KOLİKISA MÜHENDİS
193 ESKİŞEHİR 1 FESİH BİNGÖL İNŞAAT MÜHENDİSİ
194 ESKİŞEHİR 2 NAZİF AYAZ YÖNETİCİ
195 ESKİŞEHİR 3 SERAP DEMİR SERBEST
196 ESKİŞEHİR 4 MUHAMMET GÜNEY EMEKLİ
197 ESKİŞEHİR 5 MUHAMMED ALİ KÖSE MUHASEBE UZMANI
198 ESKİŞEHİR 6 YASİN YENTÜRK MÜTEAHHİT
199 ESKİŞEHİR 7 ADİL KESER AVUKAT
200 GAZİANTEP 1 AHMET FARUK ÜNSAL MÜHENDİS
201 GAZİANTEP 2 HALİL KILIÇ AVUKAT
202 GAZİANTEP 3 ŞIHMÜSLÜM BULANIK MÜTEAHHİT
203 GAZİANTEP 4 MURAT ŞENEL AVUKAT
204 GAZİANTEP 5 ALİ MULLAOĞLU SERBEST
205 GAZİANTEP 6 MUSTAFA YAKUT SERBEST
206 GAZİANTEP 7 MUSTAFA ÖZTÜRK TİCARET
207 GAZİANTEP 8 ARZU KARTAL YÖNETİCİ
208 GAZİANTEP 9 AHMET NECATİ SARI NAKLİYECİ
209 GAZİANTEP 10 MEHMET HAYRİ GÖREN ÇİFTÇİ
210 GAZİANTEP 11 ZEYNEL ABİDİN DARĞIN ESNAF
211 GAZİANTEP 12 ADİLE GÜLAY İNGEL EV HANIMI
212 GAZİANTEP 13 MUSTAFA AKAR ESNAF
213 GAZİANTEP 14 HASAN KOCAMAN ESNAF
214 GİRESUN 1 BEKİR DEMİRKAYA İŞ ADAMI
215 GİRESUN 2 GÖKSEL GÜNEŞ AVUKAT
216 GİRESUN 3 HAYATİ FİKRİ TOPKAR EMEKLİ
217 GİRESUN 4 BEKİR TOSUN İŞ ADAMI
218 GÜMÜŞHANE 1 AKIN DEMİR AVUKAT
219 GÜMÜŞHANE 2 CELALETTİN KARAKOÇ EĞİTİMCİ
220 HAKKARİ 1 ABDÜLVAHİT ÇİFTÇİ ESNAF
221 HAKKARİ 2 YAVUZ DALGIÇ EMLAKÇI
222 HAKKARİ 3 YUSUF KESKİN ESNAF
223 HATAY 1 NECMETTİN ÇALIŞKAN İŞ ADAMI
224 HATAY 2 MUSTAFA EĞE SİGORTACI
225 HATAY 3 HALİL ÇELİK ESNAF
226 HATAY 4 ABDULLAH AYDIN DEMİR YÖNETİCİ
227 HATAY 5 AYŞEGÜL KÜÇÜK YÖNETİCİ
228 HATAY 6 ATİLA EROL İŞ ADAMI
229 HATAY 7 YUSUF ÇİÇEK İŞÇİ
230 HATAY 8 RAMAZAN ÖKSÜZ İŞ ADAMI
231 HATAY 9 FATİH DÖKMECİ TÜCCAR
232 HATAY 10 MEHMET AYDOĞAN MUHASEBECİ
233 HATAY 11 UĞUR URAL ZİRAAT TEKNİKERİ
234 ISPARTA 1 CEVAT GENÇAY MOBİLYACI
235 ISPARTA 2 DİNÇER DEMİREZEN SERBEST
236 ISPARTA 3 İBRAHİM ATEŞ ESNAF
237 ISPARTA 4 HÜSEYİN EROĞLU İNŞAAT TEKNİKERİ
238 IĞDIR 1 ALİ GÜNER EĞİTİMCİ
239 IĞDIR 2 SEYİT ZAHİR KOŞİK SERBEST
240 İSTANBUL-1 1 ABDULLAH SEVİM EĞİTİMCİ
241 İSTANBUL-1 2 YILMAZ BAYAT MÜHENDİS
242 İSTANBUL-1 3 DİCLE ŞİT EV HANIMI
243 İSTANBUL-1 4 AHMET TÜRKCAN YÖNETİCİ
244 İSTANBUL-1 5 MEHMET ALİ ÖZGÜR  
245 İSTANBUL-1 6 PAKİZE YÜZBAŞIOĞLU İŞLETMECİ
246 İSTANBUL-1 7 MEHMET FATİH AKDAĞOĞLU İNŞAAT TEKNİKERİ
247 İSTANBUL-1 8 ABDULHALİM MEŞE YÖNETİCİ
248 İSTANBUL-1 9 CEM KAYA KARATÜN AVUKAT
249 İSTANBUL-1 10 ALEV SEZEN AVUKAT
250 İSTANBUL-1 11 ADEM BOZ LOJİSTİK
251 İSTANBUL-1 12 FEHİM HAVA TÜCCAR
252 İSTANBUL-1 13 YUSUF YÜKSEL TÜCCAR
253 İSTANBUL-1 14 ŞEREF KAÇMAZ İŞLETMECİ
254 İSTANBUL-1 15 RESUL KILIÇ ESNAF
255 İSTANBUL-1 16 ABDÜLKADİR ARSLAN TÜCCAR
256 İSTANBUL-1 17 AHMET BARAN  
257 İSTANBUL-1 18 AYSUN BAYRAKTAR EV HANIMI
258 İSTANBUL-1 19 RECEP KARAKOÇ İŞLETMECİ
259 İSTANBUL-1 20 FAHRETTİN COŞKUN